Soomaa tuur

/Soomaa tuur
Soomaa tuur 2019-06-26T14:29:03+00:00

“Vänta&Aeruta” tuur SoomaaleOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Oleme koostanud omapead matkajale suurepärase võimaluse kogeda loodust nii teel olles kui Soomaa Rahvuspargis ringi liikudes. Meie Pärnu ja Soomaa “Vänta&Aeruta” pakett ühendab jalgrattamatka Pärnust Soomaa Rahvusparki ja kanuumatka Soomaa jõgedel. 

Jalgrattatuuri käigus kogeb ilusat loodust, ajalugu, arhitektuuri ja seda umbes 35 km jooksul, mis eraldab Pärnut Soomaast.

Meie transpordime kohale jalgratta ja anname kaasa marsruudi kaardi koos vaatamisväärsuste kirjeldustega. Teekonna alguses on näiteks võimalik sõita mööda endist raudteed, mida nüüdseks kasutatakse igapäevaselt autode poolt. Marsruut kulgeb edasi läbi eri suurustega asulatest. Põnevamaiks võib nimetada neist Sindi linna koos endise tööstuslinnakuga, kus valmistati kunagi kalevi riiet. Lisaks tasub kindlasti külastada Sindi muuseumi, et saada rohkem teavet antud linna ajaloo kohta. Teele jääb veel Eesti vanim asulakoht (Pulli), Tori kirik ja hobusekasvatus ning hulgaliselt maalilisi vaateid.

Soomaal on aga ootamas erinevad marsruudid kanuudega sõitmiseks. Järgmisel hommikul antakse juhendid kannusõitudeks. Välja on pakkuda ekskursioon mööda Raudna jõge, marsruudil Käära-Riisa (19 km). Kanuumatka vahepeal saate ka teha kena jalutuskäigu Lemmjõe loodusrajal või minna uudistama Soomaa suurimat raba nimega Kuresoo, kuhu võib jõuda mööda Ingatsi matkarada, mis viib teid sinna lihtsalt. Majutus on planeeritud rahvuspargi südames. Teisel päeval pakume 18 km pikka kanuumatka marsruudil Riisa-Jõesuu, mille käigus on suurepärane võimalus minna jalutuskäigule Riisa rappa.